13 lutego Światowy Dzień Radia! Również w Radiu Opole!

Radio Opole zaprasza do słuchania programów w internecie, na platformie cyfrowej DAB+ i w aplikacji na smartfony.
W tym roku Polski Komitet do spraw UNESCO zaproponował następujące hasło obchodów święta: "Radio, dialog, tolerancja i pokój".

Z hasłem tegorocznych obchodów wiąże się przekonanie, że radio jest doskonałym medium dla przeciwdziałania nawoływaniu do przemocy i rozprzestrzenianiu konfliktów. 

Wszystkie programy pasma Radio Opole 2 Kultura (DAB+ i internet) będziemy realizowali z opolskich instytucji kultury. Katarzyna Zawadzka poprowadzi Regionalne Kulturalia (09-12.00) z Miejskiej Biblioteki Publicznej. W trakcie programu połączy się z Wiktorią Palarczyk, która opowie o wydarzeniach kulturalnych w Kluczborku. Po godzinie 10.00 nasze studio terenowe w GSW odwiedzą opolscy artyści Józef Chyży i Ignacy Nowodworski.

Witold Sułek w programie Wszystko o literaturze (12-15.00) zaprasza do swojej księgarni-antykwariatu "Drugi brzeg" na placu Kopernika. Będzie gościł między innymi dr hab. Adriana Glenia, który opowie o swojej książce o Julianie Kornhauserze pt. "Języki rzeczywistości".

Z Eweliną Wąs będą się mogli nasi słuchacze spotkać w audycji Bilet na koncert (15-18.00) w Muzeum Polskiej Piosenki. O polskiej piosence i wystawach czasowych będzie rozmawiała z Sylwią Gawłowską.

Z kolei Mariusz Majeran zaprasza do Galerii Sztuki Współczesnej na Debatę o kulturze (18-19.00). Wezmą w niej udział Anna Potocka, Andrzej Sznejweis i Marian Solisz.

Po godzinie 19.00 Sławomir Kieler zainstaluje nasze terenowe studio w studiu Radia Studenckiego "Radio Sygnały".

Przez cały dzień reporter Mariusz Majeran będzie łączył się z programami Radia Opole nadawanymi poprzez nadajniki radiowe.

Zapraszam do słuchania naszych audycji i do zobaczenia, jak pracują "na żywo" nasi reporterzy w instytucjach kultury w Opolu przez całą środę (13.02). W tym dniu dużo w radiu będzie o radiu.

 

50.6751067, 17.9212976